BENJA ROJAS 4 EVER
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
BENJA ROJAS 4 EVER

eftia3a ena forum gia tn 8eo m t galana matia opou mesa exei plirofories gia oses endiaferontai
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 ΕΝΑ 8ΕΜΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΟ REBELDEWAY

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 76
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2009
Ηλικία : 32

ΕΝΑ 8ΕΜΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΟ REBELDEWAY Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΝΑ 8ΕΜΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΟ REBELDEWAY   ΕΝΑ 8ΕΜΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΟ REBELDEWAY EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 12:04 pm

¨Το προφίλ μου: δε μιλάω πολύ γι’αυτό και μπορεί κανείς να σκεφτεί οτι είμαι κακοδιάθετος. Επίσης όταν γνωρίζω κάποιον, στην αρχή είμαι πολύ ντροπαλός. Μόλις αρχίσω να τον εμπιστεύομαι, όλα είναι καλά. Ένα από τα πράγματα που με παθιάζουν είναι το ποδόσφαιρο. Ακόμα καλύτερα, όταν έχω χρόνο να πάω να δω την ομάδα ¨γυμναστικές ασκήσεις και ξιφομαχία της Λα Πλάτα¨, την καλύτερη ομάδα του κόσμου.¨

Οι γονείς του είναι περήφανοι για την επιτυχία του σαν ηθοποιός και τραγουδιστής και, επιπλέον, που έχει τελειώσει το σχολείο χωρίς να μείνει σε μάθημα. Πριν να γυρίσει στην τηλεόραση, ο Benja απολαμβάνει την οικογενειακή του ζωή και τους παιδικούς του φίλους.

Λίγα τετράγωνα από τη δασική ζώνη της πόλης Λα Πλάτα, σε έναν ήρεμο δρόμο, πλακόστρωτο και με πολλά δέντρα βρίσκεται το σπίτι που γεννήθηκε και ζει σήμερα ο Benjamín Rojas (17). Δεν ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα του τετραγώνου, αν και οι γείτονές τους ξέρουν οτι όλα άλλαξαν από τότε που ο μικρότερος γιος του Juan Carlos (53) και της Rosalina (45) άρχισε να δουλεύει στην τηλεόραση. Πρώτα ήταν στα Τσικιτίτας. Και τώρα κάνει το ίδιο στη μεγάλη επιτυχία της εποχής, rebelde Way, και είναι αναπόφευκτο οι μαθήτριες του ιδιωτικού κολλεγίου που βρίσκεται στο ίδιο οικοδομικό τετράγωνο, κάποια στιγμή της ημέρας να περνάνε από την πόρτα του σπιτιού του προσπαθώντας να δουν το είδωλό τους, το ξανθό ζαχαρωτό, όπως συνηθίζουν να τον αποκαλούν Σε αυτήν την παραδοσιακή κατοικία με τη γκρι πόρτα και τα μεγάλα παράθυρα ζουν επίσης τα τρία αδέρφια του Benja: η Milagros (20), ο Juan Luís (23) και ο Carlos María (25) και, αν και η οικογένεια του νεαρού τραγουδιστή και ηθοποιού διαβεβαιώνει οτι ζουν μια κανονική ζωή- ο μπαμπάς εργάζεται ως πολιτικός μηχανικός και η μαμά ως γραμματέας στο νομοθετικό σώμα-, αναγνωρίζουν οτι το 2002 ήταν ένα έτος ξεχωριστό. Το να οργανωθούν ήταν πιο πολύπλοκο και έπρεπε να βοηθήσουν τον μικρότερο των Rojas να μπορέσει να εκπληρώσει όλες του τις υποχρεώσεις στο σχολείο και στη δουλειά. Επίσης όμως είχαμε μεγάλες ικανοποιήσεις, έκανε μάθημα σαν κανονικός μαθητής στο κολλέγιο Normal 2 στο τελευταίο έτος του λυκείου, δεν του έμεινε κανένα μάθημα, και τα απογεύματα ταξίδευε στην πρωτεύουσα για τα γυρίσματα της σειράς, λέει περήφανη η μαμά του.

Όταν ο Benja έγινε 12 χρονών, ο César Silvera, ο θείος του φωτογράφος, του ετοίμασε ένα άλμπουμ και το παρουσίασε σε διάφορα διαφημιστικά πρακτορεία της πρωτεύουσας. Και αν συμμετείχε σε αρκετά κάστινγκ, έπρεπε να περιμένει αρκετά για να λάβει το πρώτο του τηλεφώνημα. Δεν κέρδιζα γιατί έμπαινα μπροστά στην κάμερα και δεν ήξερα τι να πω. Έμενα έκθαμβος με το παραμικρό ή γινόμουν νευρικός οπότε, κέρδιζαν άλλοι καλύτερα προετοιμασμένοι. Ομως στο τελευταίο κάστινγκ ήμουν τυχερός και τότε έκανα μια διαφήμιση για ένα πάρκο αναψυχής.

Ενθυμούμενος με ευγνωμοσύνη, ο Benjamín λέει οτι φυλάει γλυκιές αναμνήσεις από την παιδική του ηλικία που δεν έχουν τίποτα να κάνουν με τον καλλιτεχνικό κόσμο, την επιτυχία και τη δημοσιότητα. Είμαι πολύ απλός, ένα παιδί της γειτονιάς, μου αρέσει πολύ να ζω στη Λα Πλάτα και θα ήμουν μεγάλος εγωιστής αν δεν ανέφερα τα χρόνια που έζησα στο Νότο, στο Ρίο Γκράντε,όταν έπρεπε να μετακομίσουμε για ένα έργο που έφτιαχνε ο μπαμπάς μου. Παίζαμε κρυφτό στο δρόμο μέχρι της δέκα το βράδυ και σχετίστηκα με πολύ καλούς φίλους, αν και περισσότερο βλέπομαι με το Matías και το Juan, από τη Λα Πλάτα. Ο Benjamín, όπως και οι συμπρωταγωνιστές του από τη σειρά Luisana, Felipe και Camila, απολαμβάνουν ένα επάξιο διάλειμμα, γιατί από τα μέσα του γενάρη αρχίζουν τα γυρίσματα των καινούριων επεισοδίων του κύκλου και, αν και σχεδιάζει να ταξιδέψει για μερικές μέρες στη Βραζιλία με τα αδέρφια του, εκμεταλλεύεται τον ελεύθερο χρόνο του για να είναι μαζί με τους αγαπημένους του. Κάνουμε ψητά στα εξοχικά των φίλων μου, τα βράδια πάμε να ακούσουμε μουσική σε ένα μέρος που ονομάζεται Το καταφύγιο, και μερικές φορές πάμε για χορό. Όμως το πιο σημαντικό είναι οτι είμαι χαλαρωμένος και τελείως ξεκκομένος από τη δουλειά και τις υποχρεώσεις, εξομολογείται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://benja-forever.forumgreek.com
 
ΕΝΑ 8ΕΜΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΟ REBELDEWAY
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» FOTOS REBELDEWAY

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
BENJA ROJAS 4 EVER :: BENJAMIN ROJAS:ΝΕA-
Μετάβαση σε: