BENJA ROJAS 4 EVER
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
BENJA ROJAS 4 EVER

eftia3a ena forum gia tn 8eo m t galana matia opou mesa exei plirofories gia oses endiaferontai
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΒΕΝJAMIN

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 76
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2009
Ηλικία : 32

ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΒΕΝJAMIN Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΒΕΝJAMIN   ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΒΕΝJAMIN EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 11:42 am

Benjamin Rojas:Νιώθω πιο σίγουρος για τον εαυτό μου
Είναι μόλις 22 χρονών και όμως έχει συμπληρώσει μια δεκαετία στην τηλεόραση.Από το <<Chiquititas>> στο <<Rebeldeway>> και τη <<Floricienta>> μέχρι το <<Alma Pirata>>, ο Benjamin δηλώνει πως θέλει τώρα πια να ασχοληθεί περισσότερο με τη μουσική.Γεννημένος στις 16 Απριλίου 1985 στην Αργεντινή,το τέταρτο παιδί της οικογένειας Rojas ονομάστηκε Βενιαμίν γιατί...αυτό ακριβώς ήταν!Έχει τα πιο τιρκουάζ μάτια της Αργεντινής και μπήκε στο μαγικό κόσμο της μικρής οθόνης το 1997 με τη σειρά Chiquititas της Chris Morena την οποία θεωρεί καλλιτεχνική του μητέρα αφού έχει παίξει σε δικές της σειρές.Τώρα ο Benja κυκλοφορεί το πρώτο σόλο άλμπουμ με τα τραγούδια της σειράς Alma Pirata και αναζητά νέους δρόμους στην καριέρα του.

Πώς βρέθηκες να συνεργάζεσαι με την Chris Morena?

Ήμουν 12 χρονών και εκείνη την περίοδο έκανα συνεχώς κάστινγκ.Με πήραν απο το γραφείο της για ένα θεατρικό εργαστήρι που θα κρατούσε 6 μήνες.Έτσι μπήκα στο Chiquititas.Ήταν δύσκολα χρόνια γιατί ζούσα στο La Plata και ο πατέρας με τα αδέρφια μου έπρεπε να με πηγαίνουν και να με φέρνουν.

Πως βίωσες τη μετάβαση στην εφηβεία ενώ παράλληλα δούλευες στον απαιτητικό κόσμο της τηλεόρασης?

Σ΄αυτό παίζει μεγάλο ρόλο ο τρόπος που έχεις μεγαλώσει.Η εφηβεία είναι μια περίοδος επανάστασης,γεμάτη αμφιβολίες,ανασφάλιες....Εγώ πάντως πέρασα καλά τα εφηβικά μου χρόνια.Υπήρχαν στιγμές που κουραζόμουν ή αμφισβητούσα την αξία αυτών που έκανα.Αργότερα όμως που συνειδητοποίησα ότι συμμετείχα σε μια υπερπαραγωγή που με έκανε γνωστό σε όλο τον κόσμο,ήμουν μέλος ενός γκρούπ που έδινε συναυλίες σε πολλές χώρες όπου μας υποδέχονταν περίπου όπως τους Rolling Stones ,είδα ότι ήτανεκπληκτικό όλο αυτό!Ούτε κάποιος που είναι 40 χρονών δεν είναι έτοιμος για κάτι τέτοιο....Εκεί είναι που σε βοηθάει η οικογένεια σου.Σε κρατά προσγειωμένο.

Μήπως τώρα έχει φτάσει η στιγμή να ανοίξεις τα φτερά σου και να κάνεις κάτι διαφορετικό μακριά απο την Chris Morena?

H σχέση μου μαζί της θα είναι πάντα η ίδια.Ξέρω ότι μπορώ να πειραματιστώ με άλλα πράγματα και να εξελιχθώ.Για μενα είναι η καλλιτεχνική μου μητέρα.

Θα ήθελες να κάνεις κάτι άλλο λιγότερο εμπορικό και με περισσότερο ρίσκο?

Οπωσδήποτε.Πέρυσι ίσως να απαντούσα <<όχι>> σ΄αυτή την ερώτηση.Τώρα όμως νιώθω σίγουρος για να κάνω άλλα πράγμτα και να ρισκάρω.

Νιώθεις τυχερός για όσα σου έχουν συμβεί μέχρι τώρα?

Η αλήθεια ελιναι ότι το ξεκίνημά μου ευνοήθηκε ιδιαίτερα από την τύχη και πιστεώ ότι κι εγώ κατάφερα να τη χρησιμοποιήσω πρός όφελος μου.Καθώς προχωρώ μαθαίνω.Σίγουρα βοηθάει να έχεις μια καλή εμφάνιση αλλά ταυτόχρονα πρέπει να υπάρχει και περιεχόμενο πίσω απ΄αυτό.Ξεκίνησα λόγω της εμφάνισής μου,το παραδέχομαι. Κατάφερα όμως να μην είναι ο μόνος λόγος που υπάρχω στο χώρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://benja-forever.forumgreek.com
 
ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΒΕΝJAMIN
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ
» K AΛΛΗ ΠΑΛΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ!!!!
» Ο ΡΟΛΟΣ ΤΟΥ ΒΕΝJAMIN
» ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΕΝJAMIN
» Ο ΒΕΝJAMIN ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
BENJA ROJAS 4 EVER :: BENJAMIN ROJAS:ΝΕA-
Μετάβαση σε: